Signalizacija namams
Dažnai žiniasklaidoje girdime apie įvykusias vagystes ir plėšimus. Nei vienas nežinome, kada ilgapirščiai sugalvos užsukti ir į mūsų namus, todėl iš anksto turime būti tam pasiruošę ir pasirūpinę savo namų saugumu. Signalizacijos namams nauda: įspėja apie pavojų bei atgraso ilgapirščius, todėl naudojamos modernios apsaugos sistemos yra vienas naudingausių būdų namų ir turto apsaugai.
Signalizacija – tai geriausia investicija į mūsų saugumą ir ramybę. Niekada nelaukite, kol Jums nutiks nelaimė, visada geriau iš anksto imtis visų būtiniausių veiksmų, kad tokie incidentai kaip vagystės , gaisrai, apiplėšimai aplenktų jūsų namus. Juk būtent namai yra ta vieta, kurioje mes norime jaustis saugūs. Signalizacija namuose yra ne tik kaip apsaugos priemonė, bet ir kaip prevencija – atlikus tyrimą, buvo nustatyta, kad ilgapirščiai dažniau renkasi tuos namus, kuriuose nėra jokių apsaugos priemonių.
Kokia apsaugos sistema tinkamiausia namams?
Šiomis dienomis yra labai platus apsaugos sistemų pasirinkimas. Signalizacijos tinkamumas priklauso nuo objekto, kurį norite apsaugoti, techninių aplinkybių. Renkantis signalizaciją reikia įsivertinti patalpų plotą ir išplanavimą. VS sistemų specialistai pagal namų išplanavimą gali numatyti galimus įsilaužimo scenarijus ir pagal tai parengti jutiklių planą. Svarbu, kad neliktų vadinamųjų aklumo zonų, nes vagys gali jomis pasinaudoti ir likti nepastebėti.
Norint turėti visapusišką apsaugą, rekomenduojama pasirinkti ne tik sirenos tipo signalizaciją, bet įsirengti ir vaizdo stebėjimo kameras.Vaizdo stebėjimo kameros vaizdą fiksuoti gali nuolatos arba tik užfiksavus judesį. Vaizdo kameros yra naudojamos tiek lauko apsaugai, tiek namo vidaus apsaugai. Jeigu pas jus bandys įsilaužti vagys ir pamatys kameras, jie gali pakeisti savo planus, tačiau jeigu vis tiek rizikuos, tuomet kamerų įrašai padės surasti vagis.
Jeigu nežinote, kokia signalizacija Jūsų namams yra tinkamiausia, nieko baisaus! Kreipkitės į „VS sistemos“ vadybininkus ir jie mielai Jus suteiks išsamią konsultaciją, patars ir padės išsirinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkančią apsaugos sistemą.
Kokia namų signalizaciją rinktis laidinę ar belaidę?
Norint turėti maksimalų saugumą, kalbant apie signalizacija namams, tai geriausias sprendimas, kuomet namų signalizacija yra sujungta su saugos tarnybos centriniu pultu. Suveikus signalizacijos jutikliui įsijungia garsinis signalas ir išsiunčiamas pranešimas saugos tarnybai. Saugos tarnybos budintis ekipažas nedelsiant atvyksta patikrinti, kodėl suveikė daviklis. Juk natūralu, kad gali pasitaikyti klaidingų įspėjimų: pavyzdžiui, judesio jutiklis sureagavo į judantį objektą, tačiau jis negali nustatyti kas tai per objektas, todėl signalizacija kartais gali įjungti ir naminiai ar laukiniai gyvūnai.
Signalizacija namams yra skirstoma į laidinę ir belaidę, todėl klientams vis iškyla klausimas, kurią sistemą jiems geriau rinktis. Laidinė namų signalizacija yra patikima ir gaminama iš paprastesnių komponentų, todėl reikalauja šiek tiek mažiau priežiūros. Vis dėl to, nors laidinės kameros užtikrina patikimą signalą, bet jos jų komunikacija vyksta naudojant laidus, o tai ne tik užtikrina patikimą signalą, bet yra turi ir svarbių trūkumų – jeigu namų patalpose jau yra padaryta apdaila, tuomet laidų vedžiojimas bus komplikuotas, nes pažeidžiama apdaila. Todėl geriausias sprendimas – signalizaciją montuoti patalpų remonto metu, nes tuomet nebus pažeidžiama apdaila ir bus paprasta paslėpti laidus, be papildomų išlaidų.
Tačiau visgi, jeigu signalizacijos poreikį pajutote jau suremontuotame bute ar name, tuomet patariama įsigyti belaidę apsaugos sistemą. Didžiausias šios sistemos privalumas – nereikalingi laidai ir paprastesnis įrengimas. Belaidės apsaugos signalizacijos elementai yra individualiai siejami su centrale. Bet jeigu atsiranda poreikis, tuomet tokią apsaugos signalizaciją galima permontuoti. Belaidės apsaugos signalizacijos įrangos kaina yra didesnė negu laidinės apsaugos signalizacijos, tačiau šiomis dienomis daugelis klientų nori universalumo. Belaidę signalizaciją galima įrengti laikinai, todėl daug kas tokią signalizaciją įrengia nuomojamame būste, esant statyboms, sodyboje ir kt. Belaidės apsaugos sistemos nevisada veikia patikimai – jų nerekomenduojama įrengti senos statybos pastatuose, kurių sienos itin storos, reikia stengtis išvengti įvairių trukdžių ryšio stiprumui ir bendram veikimui.
Rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, prieš priimant sprendimą, kurią apsaugos signalizaciją įsigyti. Jie įvertins visus svarbius niuansus ir techninius parametrus bei padės išsirinkti labiausiai jūsų poreikius ir galimybes atitinkti variantą. Labai svarbu neskubėti rinktis belaidę apsaugos sistemą, vien norint apsaugoti interjerą, nes gali būti, kad pagal Jūsų namus bus labiau tinkama tik laidinė apsaugos signalizacija, o juk svarbiausia yra užtikrinti saugumą, o ne interjero išvaizdą.
Signalizacijos namams montavimas
Nors apsaugos signalizacijos namams montavimas yra gana paprastas ir greitas, tačiau bet kokiu atveju geriausia yra šį darbą patikėti profesionalams. Yra galvojančių, kad įsirengti apsaugos signalizacija pavyks savarankiškai, tačiau net mažiausia klaida turės įtakos, jeigu nutikus nelaimei signalizacija nesuveiks. Be to, jeigu nėra pakankamai žinių apie montavimo subtilybes, tuomet lengvai galima sugadinti signalizacijos elementus ir tokiu būdu prarasti garantiją. Garantija galioja tik tuo atveju, jeigu montavimo darbus atlieka tos srities specialistai.
Jeigu kalbėsime apie tai, kiek laiko užtruks signalizacijos įrengimas, tai viskas priklausys nuo to, kokia apsaugos sistemą pasirinksite. Greičiau įrengta gali būti belaidė apsaugos signalizacija namams, nes nereikės papildomai tiesti laidų, specialistai tiktai įsivertins patalpas, pritvirtins reikiamose vietose elementus bei atliks visus reikiamus programavimo darbus. Kalbant apie laidinę sistemą, tai jos įrengimas yra truputį sudėtingesnis, nes reikia papildomai nutiesti laidus, o jeigu apdaila jau bus padaryta, tenks ieškoti ir kuo mažiau interjerui kenkiančių sprendimų.
Žinoma negalima pamiršti ir sistemos priežiūros niuansų. Laidinėmis apsaugos signalizacijos sistemomis rūpintis praktiškai nereikia, tačiau jeigu pasirinkote belaidę apsaugos signalizaciją, kurios elementai maitinami baterijomis, tuomet reikės periodiškai vis patikrinti, ar jos neišsikrovė. Rekomenduojama, kad periodinė patikra būtų atliekama bent kartą per metus.
Kaip veikia namų signalizacija?
Pagrindinį vaidmenį signalizacijos veikime atlieka jutikliai. Jutikliai fiksuoja įvairius įvykius: judesį, dūmus, temperatūros pokyčius ir kt. Kuomet suveikia jutiklis, tuomet yra aktyvuojamas garsinis signalas (jeigu yra, tai ir šviesos signalas) ir įspėjimas gali būti išsiunčiamas būsto savininkui ar saugos tarnybos centriniam pultui. Norint sumažinti klaidingų signalų skaičių, didesnėse patalpose jutikliai yra išdėliojami šachmatų principu – tada reaguojama į tą signalą, kurį tuo pačiu metu perduoda du šalia esantys jutikliai.
Apsaugos centralė yra atsakinga už įspėjimus ir prie jos yra jungiami visi elementai. Išmaniosios apsaugos sistemos gali būti derinamos ir su kitomis apsaugos sistemomis, pavyzdžiui, suveikus gaisro davikliams namų signalizacija gali išjungti elektros tiekimą, įjungti gesinimo sistemą ir panašiai. Tai patikimi ir patogūs sprendimai, kurie efektyviai padeda sumažinti patiriamus nuostolius nelaimės atveju.
Norint išvengti daug streso, dėl klaidingai suveikusių perspėjimo signalų, reikia gerai pagalvoti, kur tvirtinti jutiklius. Kadangi jie yra tikrai labai jautrūs, todėl kartais gali suveikti net nuo vabzdžių ir sukelti Jums bereikalingą išgastį – būtinai į tai atkreipkite dėmesį. Kad galėtume sakyti, jog signalizacija namuose yra sumontuota tinkamai, klaidingų signalų atvejai neturi būti dažni.